Ознака: Македонски брод

Вести

Дваесет и пет вработени во локална самоуправа во Македонски Брод се жалат од градоначалникот

Дваесет и пет вработени во локалната самоуправа во Македонски Брод се жалат дека новиот градоначалник на општината, Живко Сиљаноски, ги распределил во Комуналната хигиена, иако не знаат кои ќе бидат […]

Вести

Пожар во Македонски Брод

Борова шума е зафатена од пожарот кај Македонски Брод за чие гаснење во моментов се ангажирани два авиона и 56 припадници на тимовите за брз одговор, соопшти Дирекцијата за заштита и спасување (ДЗС).Пожарот […]

Вести

Спасов: На 11 декември народот ќе гласа против СДСМ, затоа што е против нивните деструктивни активности

Во рамки на средбите со граѓани кои ги остваруваат високи функционери на ВМРО-ДПМНЕ, Диме Спасов денеска е во посета на Македонски Брод.Од таму, Спасов и граѓаните порачаа дека е време […]

Вести

Тешка сообраќајка помеѓу Прилеп и Македонски Брод!

Од 10:30 часот, на планински превој помеѓу Прилеп и Македонски Брод поради сообраќајна незгода, сообраќајот е во прекин во двата правци, информираат од АМСМ.Се уште нема информации за евентуални жртви или […]

Вести

Се исполнуваат ветувањата: Груевски на состанок со министри и градоначалници

Меѓу народот сме препознаени како политичка гарнитура која стои зад дадениот збор, политичари кои ги остваруваат дадените ветувања и работат на исполнување на барањата и потребите на граѓаните. Ние го […]

Вести

Нови и многу значајни инфраструктурни инвестиции во Македонски Брод и Прилеп

Мега агендата на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски за посета на населените места во Македонски Брод и Прилеп и прилепско заврши во вечерните часови со посета на населените места Могилец […]