Ознака: македонски планинар

Црна хроника

Македонски планинар загина на планината Олимп во Грција

Според информациите на МИА, станува збор за група од околу девет лица од земјава, кои планинареле на Олимп, при што се претпоставува дека на починатиот му се слошило или добил […]