Ознака: македонско знаме

Вести

МВР со детали за инцидентот со државното знаме во Куманово

На 31.03.2017 година во 15,55 часот од страна на полициски службеници од СВР Куманово биле забележани лица како го симнуваат државното знаме на Р.Македонија од јарболот лоциран на ул.Гоце Делчев […]

Сцена

ВИДЕО: Цеца го развеа македонското знаме на концертот во Лондон!

Српската пејачка Светлана Цеца Ражнатовиќ синоќа одржа концерт во Лондон, прв во нејзината кариера.Според присутните на концертот таа направила незаборавна атмосфера, а на видео снимките се гледа како Цеца на […]

Останати спортови

Македонското знаме се развеа во Рио

Во присуство на дел од македонскиот олимписки тим, амбасадорот на Република Македонија во Бразил Ивица Боцевски и шефот на македонската олимписка делегација Владимир Богоевски во олимпиското село во Рио де […]