Ознака: Максим Димитриевски

Вести

Кривична пријава за Максо, градоначалникот на Куманово

Кривична пријава за Максо, градоначалникот на Куманово Максим Димитриевски, градоначалникот на Куманово, доби кривична пријава за непостапување според здравствените прописи за време на епидемија, потврди МВР. КОРОНАВИРУС: 22 новозаразени, 6 […]

Вести

Максим Димитриевски сега е негативен на тест за КОРОНАВИРУСОТ

Почитувани пријатели, драги граѓани, – Ви се заблагодарувам од срце на сите пораки со подршка и желби за закрепнување. Сакам да ве информирам и Вас и јавноста дека вчера заедно […]

Вести

Градоначалникот на Куманово е заразен со коронавирус

Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски, е заразен со коронавирусот. „Почитувани сограѓани, драги пријатели, сега ги добив најновите резултати за новите позитивни лица во Куманово, вкупно четириесет мои драги сограѓани помеѓу […]

Вести

Дали ќе одат ли премиерот и министрите во самоизолација: Остварија средба со кумановскиот градоначалник, а тој има коронавирус

Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски денес откри дека е заразен со коронавирусот. „Почитувани сограѓани, драги пријатели, сега ги добив најновите резултати за новите позитивни лица во Куманово, вкупно четириесет мои […]

Вести

ВМРО- ДПМНЕ: Народот виде кој е насилникот и бара Максим Димитриевски да сноси одговорност

ВМРО-ДПМНЕ го осудува претепувањето на младо момче во кумановски угостителски објект од страна на пратеникот Максим Димитриевски и бара надлежните органи што е можно побргу да постапат по кривичната пријава […]

Вести

Медиумите под контрола на СДСМ и Сорос цел ден пласираа лажни вести за насилникот од Куманово, Максим Димитриевски

Во кумановскиот ресторан „Гарден Палас“, вчера рано утрото во 01.00 часот по полноќ, пратеникот на СДСМ, Максим Димитриевски, предизвикал тепачка при што физички нападнал момче на возраст од 23 години […]

Вести

Пратеник на СДСМ тешко повредил момче- сведоци потврдиле

Пропадна срамниот обид на пратеникот на СДСМ Максим Димитриевски да се прикаже како жртва на физички напад. Полицискиот извештај го вели спротивното, односно дека синоќа во ресторанот „Палас“ во Куманово, […]