Ознака: Макс

Вести

Ураганот Макс му се заканува на Мексико

Се прогнозира дека ураганот „Макс“, кој настанал кај јужниот пацифички брег на Мексико, би можел денес да ја погоди земјата, пренесува АП.Од американскиот Национален центар за урагани порачуваат дека Макс […]