Ознака: Макфест

Македонија

“Макфест” до навивачите на РК “Вардар“: Се отишло премногу во невкус, безгранично во уништување на песната

Безвременскиот хит на сестрите Маријана и Росана, нумерата “Признавам“ која беше изведена на фестивалот за забавни мелодии “Макфест” во 1988-ма година, деновиве е повторно актуелен, но како обработка и навивачка […]

Живот Магазин

“Макфест“ го враќа стариот тајминг-ќе се одржи во октомври

Во две полуфинални вечери, наместо триесет како досега ќе бидат изведени 32 композиции, а завршени се и сите технички подготовки за 33-тиот по ред фестивал на забавна музика “Макфест“. По […]

Сцена

Анабела ја запали сцената на „Макфест“ – во синџири и секси корсет

Српската пејачка Анабела Атијас за првпат настапи на македонски фестивал и тоа во дует со штипјанецот Зоран Илиев.„Макфест“ годинава е нешто побогат со странски изведувачи, а Анабела се издвои од […]