Ознака: мала облачност

Вести Македонија

Викендов топло, од среда пад на температурата

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. Во североисточниот дел од земјава ветерот ќе се засилува и се очекува брзината […]