Ознака: Мала Речица

Македонија

Двајца ранети на свадба во Мала Речица, едниот е син на пратеникот Џеват Адеми

При пукање од огнено оружје на свадба во Мала Речица еден од двајцата ранети е синот на пратеникот од ДУИ Џеват Адеми. Вториот ранет е роднина на пратеникот, информираат албанските портали. Семејството […]

Вести

Уапсен сопругот осомничен за убиство на жената во Мала Речица

Доцна попладнево, во тетовското планинско село Гајре полицијата го пронашла и го лишила од слобода А.К.(53) од Мала Речица кој е осомничен дека минатата ноќ околу 22 часот и 30 […]

Македонија Црна хроника

Во тетовска Мала Речица убиена жена и ранет таксист

Педесет и тригодишен тетовец синоќа околу 22 часот и 30 минути смртно ја застрелал со пиштол својата една година помлада сопруга по што избегал, информираше портпаролот на СВР Тетово Марјан […]

Вести

Зоран Заев започнува со неговиот план за редефинирање на државата

Очигледно она на што предупредуваше ВМРО-ДПМНЕ за време на изборите доколку не добие убедливо мнозинство во Парламентот започнува да се остварува.Имено, Зоран Заев започнува со неговиот план за редефинирање на […]

Вести

Убиство во Мала Речица

Вчера вечер околу 23:15 часот во с.Мала Речица, по вербална расправија, едно лице – жител на Мала Речица е лишено од живот, а двајца негови сограѓани се здобиле со прострелни […]