Ознака: малер

Издвојуваме

Мицковски е малер за ВМРО-ДПМНЕ

Во колумна објавена за Дојче Веле поранешниот висок функционер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Тодоров денеска го опиша Мицковски како малер за партијата и неговото доаѓање го поврза со редица последователни порази. […]

Занимливости

Овие знаци покажуваат дека некој ве проколнал

Сте биле енергични, а потоа одеднаш сте потонале? Еве поради што. Лошите работи секогаш ве избират вас од цело окружување, губите пари, работи, преживување на раскинување и ништо не ви […]