Ознака: малини

Кулинарство

СЛАДОЛЕД КОЛАЧ СО МАЛИНИ КОЈ Е ЧИСТО СОВРШЕНСТВО: Се подготвува за само 15 минути, а вкусот е нереален!

Летото е обележано со сладолед кој се подготвува за само 15 минути. Потребни состојки: 200 мл слатка павлака 4 лажици грчки јогурт 2 лажици шеќер во прав 1 лажица екстракт […]

Кулинарство

Домашен сок од малини кој го прочистува организмот од токсини

Малините се познати како многу лековито овошје чија сезона штотуку започнува и може да се користат свежи, особено како сок. Познато е дека сокот од малина е одличен природен стимулатор […]

Здравје

Како да ги отстраните сите бактерии и пестициди од јагодите, малините и другите ситни плодови?

Овошјето што го купувате може да биде полно со бактерии, па затоа треба да го измиете добро пред да го јадете. Најпрво, пред да го земете овошјето во вашите раце, […]

Кулинарство

Брзо, лесно и ефтино: Сите ги сакаат овие чоколадни топчиња со малини и јогурт

Освежителен десерт кој лесно се подготвува. Состојки: 200 гр свежи малини 200 гр грчки јогурт 100 гр чоколадо за готвење 1-2 лажички кокосово масло Подготовка: Ставете малини на чепкалка за […]