Ознака: малини

Кулинарство

Рецепт на денот! Чоколаден десерт со малини

Уживајте во освежителниот вкус на малините…Состојки: 200г чоколадо 100г замрзнати или свежи малини 500г грчки јогурт 3 лажици мед Подготовка: Скршете го чоколадото на коцки и стопете го на пареа. […]