Ознака: Малме

Свет

За Ибрахимовиќ споменик во Малме

Златан Ибрахимовиќ, напаѓачот на Лос Анџелес Галакси ќе добие споменик во Шведска, пренесува “АС“. На иницијатива од шведската фудбалска асоцијација одлучено е споменикот да биде во Малме, родниот град и матичниот […]

Вести

Експлозија пред ноќен клуб во Малме

Моќна експлозија одекна рано изутринава пред ноќен клуб во шведскиот град Малме и предизвика голема материјална штета.Влезот на „Бабел“ клубот е целосно разурнат, и засега нема информации за евентуално повредени […]

Ракомет

Од Малме до Скопје само за да им се поклони на ракометните херои

Потекнува од спортско семејство, се радува од срце на сите спортски победи на Македонија, слави за нашите успеси и секогаш се гордее на македонските спортски херои. Но, моментот кога ракометарите […]