Ознака: Мамиќ

Македонски фудбал

„Пулс24“ дознава: Мамиќ прибра уште еден талент од Македонија, Суат Бајрами!

Спортскиот директор на екипата на Динамо Загреб, Здравко Мамиќ, присуствувал на уличен фудбалски турнир кој оваа година се одржал во Загреб, скаутирајќи талентирани млади фудбалери и потенцијални засилувања за Динамо […]

Меѓународен фудбал

Мамиќ не е „наивен“: Фергусон може да „СОНУВА“ дека ќе го земе Халиловиќ „ефтино“

Манчестер Јунајтед го посакува Халиловиќ, Ковачиќ и Вршаљко, но, Динамо Загреб не ги дава ни за 30 милиони фунти, што е мошне нормално. Големите европски клубови се навикнаа да за […]