Ознака: манекенки

Здравје

Вака изгледа исхраната на познатите манекенки

Некои од најпознатите топ-модели на светот имаат специфични диети кои за нив се покажуваат многу ефикасни. Еве како се хранат некои од најславните манекенки: 1. Жизел Бундшен – диета базирана […]

Нега и убавина

Започнете го денот како супермодел: Еве што појадуваат атрактивните манекенки

Врвните светски манекенки го откриваат своето утринско мени кое е нискокалорично, но сепак им обезбедува доволно хранливи состојки за енергичниот ден кој следува. Па, доколку сакате да појадувате квалитетно и […]

Сцена

Манекенка на Викторија Сикрет покажа како изгледаат стапалата после една модна недела

Манекенката Џорџина Фоулер на социјалните мрежи сподели фотографија на која ја прикажа лошата страна на својата работа после една модна недела во Париз. Ангелот на Викторија Сикрет објави фотографија од […]

Живот

Дали сè поголемата популарност на плус сајз манекенките и прекумерната тежина може да предизвика здравствен проблем?

Додека во мода беа слабите девојки, наводно луѓето имале помал проблем со дебелината. Доколку може да им се верува на светските медиуми, манекенката Ешли Грахам го воведе терминот “плус сајз”, […]

Сцена

Викторија Сикрет: Животните навики ми ја уништија женственоста, немам циклус

Ангелот на Викторија, манекенка и модел – Австралијанката Бриџит Малком открила за “People” колку години трпела притисок за да биде слаба. Таа помеѓу 17-тата и 25-тата година од својот живот […]

Мода

НЕМА ВЕЌЕ ОСЛАБЕНИ МАНЕКЕНКИ: Франција со закон забранува фотошопирање во рекламите

Манекенки што преку ноќ слабеат, или се без ниту една бенка на себе, ниту пак брчка, повеќе не смеат да се појавуваат на рекламите, доколку тоа не биде јасно нагласено […]

Мода

Незгодно: Што се случува кога манекенките ќе добијат менструација на модната писта?

„Излегов на пистата и почувствував страшни грчеви во стомакот“Во моментов во тек е модната недела во Лондон, еден од најважните модни случувања во годината. И додека дамите ширум светот се […]