Ознака: манипулации

Избор на уредникот

Палевски: Мицковски ти си лицемер!

Фејсбук статус на Љупчо Палевски, незензуриран и без лексички интервенции. Има поенти кои се повеќе од значајни и редакцијата сметаше дека треба да бидат достапни за читателите во овој осетлив […]

Избор на уредникот

Има сериозна разлика помеѓу гласање против на референдумот и БОЈКОТИРАЊЕ. Проследете ги аргументите

Господа сеачи на магла (како од власта така и оние кои глумат прагматична и фиктивна опозиција) и правото на бојкот е демократско право. Додека не почнала кампањата на власта (бидејќи […]

Вести

Министерството за пропаганда на Роберт Поповски најми 50 пропагатори да лажат за средба која не се случила

Не стивнуваат реакциите во јавноста откако Владата предводена од Зоран Заев предзивика невиден скандал со лажни трвдења дека македонскиот премиер вчера остварил средба со американскиот претседател Доналд Трамп, во рамките […]

Вести

СДС секогаш се служи со интриги и манипулации со цел да ја дефокусира јавноста од вистинските проблеми

Помина еден месец откако СДС насилно изведе сценарио за избор на претседател на Собранието флагрантно кршејќи го Уставот, низа закони и Деловникот за работа на Собранието. Собранието сеуште нема никаква […]

Кулинарство

ВНИМАВАЈТЕ СО ХРОНОТО: Има многу злоупотреби на сé попопуларниот режим на исхрана

Има многу злоупотреби на сé попопуларниот режим на исхрана.„Хронопроизводите“ сé почесто се наоѓаа на полиците како производи што би требало да ги привлечат купувачите заинтересирани за здрава исхрана. Често во понудата […]

Вести

Прочитани игрите на Заев!

Никој веќе не верува на празните зборови и обидот затклулисно, на мала врата да се турка тиранската платформа.И експертската јавност, но и обичните граѓани многу лесно ги прочитаа игрите и […]

Вести

Иванов со аргументи се спротивстави на манипулациите на СДСМ

Наводите на СДСМ дека претседателот Киро Глигоров го доделил мандатот на второпласираната партија на тогашните избори, повикувајќи се на објавено соопштение од 14 јули 1992 година, претставуваат груба лага, бидејќи […]

Политички партии

Граѓаните ги прочитаа манипулациите на Заев и испратија најсилна порака дека не поддржуваат криминогени ликови кои се кријат зад политичка функција

Граѓаните на 11-ти декември гласаа за излез од кризата, проекти и просперитет. Граѓаните на 11-ти декември гласаа против политиката на деструкција и кризи која ја практикува аболицираниот криминалец Зоран Заев, […]

Вести

Цели 25 години СДСМ не престанува да сее лаги, манипулации и тотални измислици.

Цели 25 години на политичката сцена во Република Македонија, СДСМ не престанува да сее лаги, манипулации и тотални измислици.СДСМ наместо да биде конструктивна опозиција, секојдневно шпекулира со целосни невистини на […]

Политички партии

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ се однесуваат како финансиско-терористичка банда која по секоја цена се обидува да и наштети на сопствената држава

Фабриката за афери, лаги и манипулации на СДСМ продолжува да ја вергла истата плоча со невистини. Соочени со својот катастрофален рејтин очајно се обидуваат да привлечат внимание со пласирање на […]

Вести

Јанева продолжува со манипулации, хајката во име на Заев не им успеа

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски вчера се појави на Кривичен суд и потенцира дека СЈО и Заев прават политичка хајка која нема да им успее.За експертите, однесувањето на СЈО е […]

Коментари

Петровски: Веруш е константа кога мислиме на антидржавно криминално однесување

Криминалното лице на СДСМ никако не може да се сокрие од очите на јавноста и покрај многуте малверзации, манипулации и пред сѐ глума пред камерите на нивните медиуми и странските […]