Ознака: Манчестер Сити-Челзи 2-0

Меѓународен фудбал

Сити го доби дербито со Челзи

Фудбалерите на Манчестер Сити го совладаа Челзи со 2:0, во дерби натпреварот одигран во рамките на 27.коло во Премиер лигата.‘Граѓаните’ до победата стигнаа со головите на Јаја Туре и Карлос […]