Ознака: Манчестер Јунајтед – трансфери

Меѓународен фудбал

Гигс за историја: Против Норвич ќе одбележи 1000 натпревари во својата кариера

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед ќе стане 11-ти играч во историјата на фудбалот со четвороцифрен број на натпревари во кариерата. Легендарниот фудбалер на англискиот премиерлигаш Манчестер Јунајтед, Рајан Гигс, во сабота […]

Меѓународен фудбал

Левандовски ја напушта Борусија, Баерн Минхен и Манчестер Јунајтед „НА НОЗЕ“

Според информациите кои ги пренесуваат германските медиуми, се вели дека агентот на полскиот интернационалец од редовите на бундеслигашот Борусија Дортмунд, Роберт Левандовски, изјави дека неговиот клиент ќе го напушти тимот […]

Меѓународен фудбал

Касерес „интересен“ и за Манчестер јунајтед

Алекс Фергусон е сериозно заинтересиран да во своите редови го доведе играчот на Јувентус, Касерес. Уругваецот е на листата на желби на повеќе европски клубови, но се чини дека најзаинтересирани […]