Ознака: мапа

Вести

Мапа на ширењето на КОРОНА ВИРУСОТ, сите три досега лоцирани мутации

Мапа на ширењето на КОРОНА ВИРУСОТ, сите три досега лоцирани мутации Три типа од смртоносниот коронавирус се шират низ целиот свет – а во САД е пренесен оригиналниот тип од […]

Вести

„Јандекс“ стартуваше онлајн мапа на ширењето на коронавирусот во светот

Руската IT-компанија „Јандекс“ стартуваше онлајн мапа на која во реално време може да се види ширењето на заразата од коронавирусот во светот.   Коронавирусот (COVID-19) продолжува да се шири. На листата и […]

Балкан

Внимавајте периодов ако сте таму: Ова е мапа на плажите во Грција каде се појавиле медузи

Доколку одлучите да летувате во Грција, за да поминете безболно, добро е да знаете на кои плажи и во кои летувалишта се појавуваат медузи. За таа цел изработена е мапа […]

Свет

Карта на Европа, според јазиците кои се говорат

Воочивме дека во нашиот интернет простор недостасува карта на Европа. Па еве ви подготвивме неколку варијанти кои за се нешто може да ви затребаат.  Поголема верзија на оваа мапа погледајте […]

Uncategorized

Карта на Европска Унија

Воочивме дека во нашиот интернет простор недостасува карта на Европа. Па еве ви подготвивме неколку варијанти кои за се нешто може да ви затребаат.  Поголема верзија можете да погледнете ТУКА […]

Свет

Карта на Европа

Воочивме дека во нашиот интернет простор недостасува карта на Европа. Па еве ви подготвивме неколку варијанти кои за се нешто може да ви затребаат. 

Љубов и секс

Секс- турист направил мапа на лесни девојки во цел свет! Погодете на кое место се Македонките

Мапата која што ја изработил еден „секс турист“ кој го прошетал цел свет, покажува во кои земји со девојките можете лесно да имате секс, а кои се потешки на тоа […]