Ознака: марадона

Занимливости

Наскоро банкнота со ликот на Марадона

Аргентинскиот Конгрес наскоро ќе расправа за барање ликот на покојниот легендарен фудбалер Диего Армандо Марадона да биде ставен на националната банкнота од 1.000 пезоси. Според подносителот на барањето, сенаторката Норма […]

Меѓународен фудбал

Марадона зад себе остави осум деца, најмалиот има само шест години- бурен живот со неколку жени кои му го поматија умот

Легендарниот фудбалер Диего Марадона за две децении брак со Клаудија Виљафана стана татко на две ќерки, а во тек на постапката за развод во 2005 година, Аргентинецот призна дека го […]

Меѓународен фудбал

Марадона е уапсен, причината бизарна

Eден од најлегендарните фудбалери во историјата, Диего Армандо Марадона вчера беше уапсен на аеродромот во Буенос Аирес. Тој имаше проблеми со полициските служби и во минатото, но сега причината поради […]

Меѓународен фудбал

Марадона пристигна во Неапол

 Диего Марадона пристигна во Неапол, на местото каде кон средината на осумдесеттите години од минатиот век се стекна со статус на божество.Марадона во тимот на Наполи пристигна од Барселона во […]

Сцена

Марадона татко по четврти пат

Еден од најдобрите фудбалери во историјата Диего Армандо Марадона, во среда по четврти пат стана татако, пишува Дејли Мејл.Поранешната партнерка на Марадона, 33 годишната Вероника Оједа, со царски рез роди […]

Меѓународен фудбал

Марадона се враќа во Наполи?

Диего Армандо Марадона според неофицијални информации кои ги пренесуваат италијанските медиуми, сакал да стане тренер на екипата на Наполи. Еден од најдобрите играчи во историјата на фудбалот, Диего Армандо Марадона, […]