Ознака: маратонец

Црна хроника

Маратонец починал за време на трка

Клиниката во Барселона соопшти дека еден 47-годишен маратонец починал од инфаркт по маратонската трка.Како што се наведува во соопштението од клиниката, маратонецот за време на трката добил срцев удар, а […]

Останати спортови

Стогодишникот маратонец тажен поради повлекувањето

Еден 101-годишен припадник на индискиот народ Сики, за кој се верува дека е најстариот маратонец во историјата изјави во четвртокот дек чувствува голема тага поради повлекувањето од натпреварувањата, додека се […]