Ознака: мараја кери

Сцена

Презира шминка, спие по 15 часа дневно, со денови јаде само лосос: Ова е бизарната рутина за убавина на Мараја Кери

Сопственичката на еден од најдобрите гласови во музичката историја за себе го одбира најдоброто, а нејзините ритуали за нега и грижа за себеси изненадија многумина – еве и зошто. Ова […]

Сцена

Мараја држи диета која сите ја мразат! Ова морала целосно да го заборави за да симне 20 килограми!

Норвешки лосос и капари – тоа е наводно сè што јаде пејачката по цел ден, само за да ја одржи линијата совршена. Странските медиуми зборуваат за нејзината диета, која, како […]

Сцена

Сон на секоја жена: Раскошниот гардеробер на Мараја Кери

Поп-дивата Мараја Кери ги отвори портите на својот гардеробер во нејзиниот триплекс во Трибека. Погледнете го видеото направено од страна на магазинот Vogue во кое јасно се гледа страста за […]

Сцена

Пејачката се здебели 30 килограми, фустанот едвај ја собира!

Пејачката Мараја Кери веќе со години има проблем со вишокот на килограми, но ситуацијата сега ескалираше, а ѕвездата се здебели дури 30 килограми.Фотографиите на кои Мараја и нејзиното момче Брајан […]

Сцена

Мараја Кери толку се здебелила што едвај се движи

Пејачката Мараја Кери привлекува внимание скоро екојдневно, глано поради стајлингот и килограмите кои никако да ги доведе во ред.Сѐ се искомплицирало откако Мараја на својот Инстаграм профил објавила фотографии однастапот […]