Ознака: маргарин

Кулинарство

Крем колач

ЗА ПАНДИШПАН 4 јајца 4 лажици шеќер 4 лажици мелени ореви 2 лажици брашно 1 прашок за печиво ЗА ФИЛ 400 мл млеко 4 јајца 8 лажици шеќер 4 лажици […]

Кулинарство

Торта со диња

Сакавте да направите торта од диња, ама немавте рецепт?! Нема проблем. ПУЛС24 го има најлесниот рецепт за вас. И најбрзиот. 5 жолчки 500 г мелени бисквити 400 г миксана диња […]