Ознака: Марибор

Балкан Вести

Екслозија на плински уред го потресе Марибор

Во експлозија на плински уред во станбена зграда петмина станари се повредени од кои еден е со тешки повреди. Целосно се уништени 15 станови, како и возилата паркирани пред зградата. […]

Црна хроника

АВТОМОБИЛОТ СЕ РАСПАРЧИЛ НА ДЕЛОВИ: Фудбалери настрадале во страшна несреќа!

Медиумите во Словенија го објавија идентитетот на загинатите фудбалери на Марибор од Б тимот, кои настрадаа вчера во сообраќајна несреќа.Според информациите објавени од локалните медиуми во несреќата животот го загубија […]

Балкан

Протести во Љубљана и Марибор

Пред Градското собрание во Љубљана во понеделник вечер имаше протест на неколку десетини граѓани кои бараат оставка на градоначалникот Зоран Јанковиќ. Протестот минува под паролата „Зоки, пакувај се!“. Протест има […]