Ознака: Марина Туцаковиќ

Сцена

Туцаковиќ долго патеше по него: Поранешната Љубов на Марина едвај го носеше ковчегот со нејзиното тело за последен пат

Оливер Мандиќ, некогаш неприкосновениот, контроверзен пејач на ЈУ естрадата, дојде на погребот на Марина Туцаковиќ, која денеска беше погребана на Новите гробишта во Белград покрај, како што беше нејзината желба, […]

Сцена

Покрај карциномот, се бори и со оваа болест – Марина Туцаковиќ поради дијабетесот заврши во инвалидска количка

Најпознатата балканска хитмејкерка се бори со рак на дојката од 2018 година, а сега нејзиниот живот е загрозен и од дијабетесот. „Покрај рак, имам и дијабетес, кој ми удри на […]

Сцена

„ПОРАДИ РАКОТ, НЕ МОЖАМ ДА СТОЈАМ НА НОЗЕ ПОВЕЌЕ!“ Марина Туцаковиќ за лекувањето: Како да сум во ЗАТВОР!

Марина Туцаковиќ, која веќе една година се бори со рак на дојка, вели дека најновите терапии не дале резултат, и дека повеќе не може да оди поради својата болест. Марина […]

Сцена

На Туцаковиќ и дадоа нова прогноза: Започнала да се лекува со овој лек, па се шокирале и лекарите од резултатите

Српската авторка на едни од најголемите хитови кои засекогаш ќе бидат евергрини Марина Туцаковиќ минатата недела била на контрола на онколошката клиника, а за резултатите зборуваат речиси сите. -Градниот кош […]

Сцена

Марина Туцаковиќ се бори како лав со болеста: Состојбата и е подобрена, а за сѐ е заслужен овој лек!

Текстописецот, Марина Тукаковиќ (67) води битка со ракот, за што во повеќе наврати зборуваше отворено за медиумите. Производителот на големите хитови сега повторно искрено зборуваше за нејзиното здравје и откри […]

Сцена

Откако дозна дека има рак не се појавуваше никаде- синот на Марина Туцаковиќ сподели фотографија, непрепознатлива и ослабена

Српскиот текстописец Марина Туцаковиќ ретко се појавува во јавноста откако јавноста дозна дека таа се бори со ракот. Сепак иако не се појавува во јавноста, нејзиниот син сподели и фотографија […]

Сцена

Марина Туцаковиќ му кажа дека никогаш нема да биде ѕвезда. Тој си ги спакува куферите и еве од што живее во Америка

Никола Пауновиќ беше дел од првото и единственото музичко реално шоу на нашите простори, каде остана запаметен како момче кому Марина Туцаковиќ му кажа дека никогаш нема да биде ѕвезда. […]

Сцена

Борбата со ракот не е готова: Марина Туцаковиќ во лоша состојба, а од овие нејзини зборови ќе ви се заледи крвта

Познатиот српски текстописец Марина Туцаковиќ неодамна откри дека борбата со ракот се уште не е готова. Имено на Марина ракот на дојката и беше дијагностициран во февруари 2018 година, а […]