Ознака: Маринко Маџгаљ

Сцена

Кога дознал дека му остануваат уште три месеци живот сторил нешто неверојатно

Маринко Маџѓаљ роден на 21. август 1978 година во Белград, а поголемиот дел од дестството го поминал во Котор каде и израснал. Маџѓаљ дипломирал во 2000 година на Факултетот за […]

Сцена

Ќерката на Маринко Маџгаљ тешко ја поднесува неговата смрт

Маринко Маџгаљ почина на 26. март оваа година, откако ја изгуби битката со ракот на панкреасот, а неговата поранешна сопруга, актерката Дубравка Мијатовиќ ѝ пружа љубов и помош на 7-годишната […]

Сцена

И понатаму не знам кој е убиецот на татко ми: Потресна исповед на Огнен Амиџиќ

Водителот открил за многумина, трагични  детали од својата младост.Водителот Огнен Амиџиќ доживеал тешки моменти кога не напушти неговиот голем пријател и  соработник Маринко Маџгаљ, но, популарниот водител открива дека поради […]

Сцена

Маџгаљ ја претчувствувал смртта! Ова се едни од последните стихови кои покојниот актер ги напишал!

Еден од најдобрите српски актери Маринко Маџгаљ почина во  март на 37 години, а неговата смрт предизвика голема жалост во јавноста.Зад него, останале некои недовршени дела, а една од неговите […]

Сцена

Огњен Амиџиќ ја фрли гитарата на починатиот Маринко во море: Причината ќе ве РАСПЛАЧЕ!

Огњен Амиџиќ конечно ги заврши спотовите за двете песни кои досега не беа објавени. Тој на овој начин ќе му оддаде почит на големиот пријател Маринко Маџѓаљ кој поради тешка […]