Ознака: Марио Манџукиќ

Меѓународен фудбал

Марио Гомез во Атлетико Мадрид

Медиумите во Шпанија пренесуваат дека екипата на Атлетико Мадрид пронајде замена за Радамел Фалкао, за кого се поизвесно е дека ќе го напушти Атлетико Мадрид уште во наредниот трансфер-период. Повредите […]

Меѓународен фудбал

Германско обвинителство ќе покрене истрага за Манџукиќ?!

Германското државно обвинителство одлучи да покрене истрага поради начинот на кој хрватот Манџукиќ го прослави голот на мечот со Нирнберг, се вели дека тој на тој начин ги поздравил ослободените […]