Ознака: Марија Шарапова

Сцена

Марија Шарапова во чудна поза остава без здив

Некогашната најдобра светска тенисерка, убавата Русинка Марија Шарапова и по завршувањето кариерата во белиот спорт секојдневно се грижи за својот изглед. Руската тениска принцеза отсекогаш била фаворит на машката публика. […]

Сцена

Шарапова: Русинката во танга го покажа совршениот задник

Руската тенисерка Марија Шарапова не успеа да се сокрие од папараците кои ја „уловија“ заедно со нејзиниот дечко во експлицитни пози. Сексапилната Русинка и милионерот Александар Гилкес одмараат во луксузното […]

Сцена

Шарапова запросена на меч во Турција

Руската тенисерка Марија Шарапова доби брачна понуда на ревијалниот меч во Истанбул.Шарапова моментално е на турнеја во склоп на подготовките за наредната сезона, а во Истанбул играше против Чагла Бујукакчај. […]

Сцена

Шарапова седум години во затвор

Марија Шарапова се врати на терените по допинг-скандалот, но руската тенисерка сега се соочува со уште посериозни обвиненија во Индија, каде и се заканува затворска казна во времетраење од седум […]

Сцена

Марија Шарапова се отвори за својата врска со Саша Вујачиќ

Познатата руска тенисерка, Марија Шарапова во својата автобиографија се отвори за својата љубовна врска со словенскиот кошаркар Саша Вујачиќ.Според нејзините изјави, тенисерката до својата 22 – ра година не била […]

Останати спортови

Марија Шарапова се повреди, го пропушта Вимблдон

Руската тенисерка Марија Шарапова поради повреда ќе ја пропушти сезоната на трева. Таа нема да настапи на квалификациите за Вимблдон, ниту на останатите турнири на тревната подлога. Очекува да се […]

Сцена

Славната тенисерка по скандалот со допинг: Еве како изгледа сега!

Марија Шарапова по скандалот со допинг блеска!Иако е суспендирана, и иако нејзиниот живот на некој начин и тргнал во лош правец, убавата тенисерка успеала да ги преброди проблемите и повторно […]