Ознака: Марија Шерифовиќ

Сцена

Марија Шерифовиќ проговори за разводот на нејзините родители: „Тато беше мега цар, но многу лош за семејството“

Марија Шерифовиќ јавно проговори за разводот на нејзините родители Една од најдобрите регионални пејачки, како гостин во една емисија, зборуваше за нејзиното растење, бракот на нејзините родители, но и разводот. […]

Сцена

Победникот на „Ѕвездите на Гранд“ ја сними Марија во костим за капење, во базен – сцената е хит!

Марија е на одмор со своите кандидати од музичкиот натпревар Поп-sвездата Марија Шерифовиќ е снимена во базен, во бикини, од победникот на Ѕвездите на Гранд, Махир Мулалиќ, а кадрите се […]

Сцена

Крвта не е вода, а нивниот талент остава без зборови: Кој пее подобро – Верица или Марија Шерифовиќ?

Помладите генерации многу добро знаат која е Марија Шерифовиќ. Таа без двоумење е една од најдобрите пејачки на Балканот и нејзиниот вокал е совршен. Но, постарите генерации многу добро ја […]

Сцена

Маестрална изведба на бенд од Кореја: Ја испеаја „Молитва“ од Марија Шерифовиќ, а пејачката имаше порака за нив

Бенд од Кореја настапи со евровизиската песна на Марија Шерифовиќ – „Молитва“ во корејското музичко шоу „Phantom Singer“. Нивната изведба беше неверојатна. Сите останаа воодушевени, а најмалку штедеше комплименти токму […]

Сцена

Во врска со 18-годишна девојка? Марија Шерифовиќ зборуваше за љубовниот живот

Последните денови се повеќе се ширеа гласини за тајната врска меѓу популарната српска пејачка, 36-годишната Марија Шерифовиќ и нејзината 18 години помлада колешка Жејла Рамовиќ од Босна и Херцеговина. Таткото […]

Сцена

Тијана Дапчевиќ искрено за својата колешка: „Мара нека се држи до микрофонот, никогаш нема да биде влогерка“

Пејачката ја прокоментира новата „професија“ на нејзината колешка Марија, и кажа што мисли за нејзините влогови. Пејачката Тијана Дапчевиќ се пофали со своите вештини во кујната, но коментираше и на […]

Сцена

Марија Шерифовиќ за македонската кандидатка во „Ѕвездите на Гранд“: „Твоето пеење звучеше како „парење на мачки“

Во последната емисија на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ настапуваа и двајца македонски претставници. Марио Арангеловски кој е под менторство на Јелена Карлеуша и помина во следниот круг и […]