Ознака: Марија Шерифовиќ

Сцена

ЛУДИЛО ВО СТУДИОТО: Поради кој кандидат Марија Шерифовиќ се качи на маса?

Втората епизода од петтиот круг на „Ѕвездите на Гранд“ носи нови возбуди, а судејќи по најавата нѐ очекува лудило.Оваа сабота ќе имаме прилика да видиме вистинска музичка борба помеѓу кандидатите, […]

Сцена

Марија Шерифовиќ се омажи?!

Српската пејачка Марија Шерифовиќ, која со песната Молитва ја донесе Евровизијата во Србија, најверојатно се омажила во тајност. Пред некоја вечер, таа беше гостинка во емисијата „Narod pita“ на телевизијата […]