Ознака: Марија Шерифовиќ

Сцена

МАРИЈА ШЕРИФОВИЌ ПРЕТРЕСЕНА НА ЦАРИНА! Кога ја виделе содржината за малку скапо ќе си платела и тоа заради Карлеуша

Карлеуша на гардeроба троши немилосрдно, но добро знае дека долг список за фустани од нови колекции на познати брендови не ги праќа кај Душко Тoшиќ, за тој да не се […]

Сцена

Шерифовиќ замина на одмор и ја покажа својата понежна половина- никој не очекуваше ваква брутална искреност од пејачката

Познатата српска пејачка Марија Шерифовиќ преку социјалните мрежи често ги смее фановите, најчесто со шеги на нејзина сметка. Така беше и овој пат кога пејачката на својот Инстаграм профил сподели […]

Сцена

Се стопи: Еве како изгледа Марија Шерифовиќ со 10 килограми помалку

Марија Шерифовиќ веќе некое време е на диета препишана од нутриционист. Дека беше прилично дисциплинирана и дека од диетата има резултат, покажува фотографијата која Марија неодамна ја објави на својот […]

Сцена

Марија Шерифовиќ ја понижи Карлеуша поради Евровизија: „Јас сум победничка, а ти никогаш нема да бидеш“

Синоќа Саша Поповиќ и честиташе на Јелена Карлеуша за неодамна одржаниот концерт за фановите на Интернет. Таа тогаш рече дека со тој концерт ја направила „Евровизија“ во Србија, а потоа […]

Сцена

Марија Шерифовиќ уште еднаш победи на Евровизија: Нејзиниот настап на празните белградски улици доминираше на шоуто

Наместо Евровизија, годинава гледавме алтернативно шоу организирано со евровизиските претставници. Најмоќниот настап дефинитивно беше оној на Марија Шерифовиќ снимен на празните белградски улици. Фановите на шега коментираат „Марија уште еднаш […]

Сцена

Се стопи за да заработи пари: Марија Шерифовиќ призна колку килограми ослабела

Српската пејачка Марија Шерифовиќ во следниот период ќе одржи неколку концерти во Белград , а по тој повод откри неколку интересни детали. -Ослабев десет килограми, а целта ми е уште […]

Сцена

Марија Шерифовиќ: „Тоше Проески е единствениот изведувач со кој сакав да снимам дует“

Еден од најдобрите вокали во Србија, Марија Шерифовиќ зад себе има многубројни хитови, но нема многу дуети. Во интервју за 24сата.хр таа откри со кој изведувач би сакала да сними […]

Сцена

Марија Шерифовиќ со години не беше во добри односи со татко ѝ: „Ќерка ми ме спаси да не замрзнам на улица“

Марија Шерифовиќ ретко зборува за приватниот живот, а особено за таткото Рајко, со кој долго не беше во добри односи. Рајко после бурниот однос сфатил дека неговата ќерка му посакува […]