Ознака: Марија Шерифовиќ

Сцена

Марија Шерифовиќ: „Тоше Проески е единствениот изведувач со кој сакав да снимам дует“

Еден од најдобрите вокали во Србија, Марија Шерифовиќ зад себе има многубројни хитови, но нема многу дуети. Во интервју за 24сата.хр таа откри со кој изведувач би сакала да сними […]

Сцена

Марија Шерифовиќ со години не беше во добри односи со татко ѝ: „Ќерка ми ме спаси да не замрзнам на улица“

Марија Шерифовиќ ретко зборува за приватниот живот, а особено за таткото Рајко, со кој долго не беше во добри односи. Рајко после бурниот однос сфатил дека неговата ќерка му посакува […]

Сцена

Кога Шерифовиќ ја виде Карлеуша полугола не престана брутално да ја гледа во бујното деколте

Марија Шерифовиќ е уловена како ја „мерка“ Јелена од глава до петици, но најмногу се задржа околу делот на нејзините гради. Имено додека се снимала емисијата „Ѕвездите на гранд“ и […]

Сцена

Марија Шерифовиќ ја снимаше Џејла Рамовиќ додека спие на плажа, а со еден потег ја „извади од памет“

Марија Шерифовиќ (34) и Џејла Рамовиќ (17), победничката во минатата сезона на „Sвездите на Гранд“, поминуваат многу време заедно, па така и жешките летни денови ги поминаа на иста дестинација […]

Сцена

Шерифовиќ објави фотографија од плажа, Карлеуша и упати урнебесен коментар на кој се смее цела естрада

Пејачката Марија Шерифовиќ во моментов ужива на одмор во Шпанија, од каде со широка насмевка ги поздравува обожавателите преку Инстаграм. Колку убаво си поминува на море, гледаме на фотографиите што […]

Сцена

Тајната формула на Марија Шерифовиќ за победата на Џејла Рамовиќ

Џејла Рамовиќ е победничката на музичкото шоу “Ѕвезите на Гранд“, па младата девојака од Горажде призна дека една реченица на нејзината менторка и дала ветар во грб и насока “како […]

Сцена

Шерифовиќ удри по Македонија и вети дека повеќе нема никогаш да гледа Евровизија- поради ова е гневна пејачката

Марија Шерифовиќ, победничката од 2007 година на Евровизија, вчера на социјалните мрежи ја коментираше Евровизија 2019. Ovako – na danasnji dan vam svecano obecavam – EUROSONG VISE NE GLE DAM […]

Сцена

Балканот на нозе: Еве што и порача Карлеуша на Тамара Тодевска, по што Шерифовиќ и возврати, Беквалац со порака до регионот!

Целиот регион денеска зборува за одличниот настап на нашата претставничка на Евровизија Тамара Тодевска. Таа со песната „Proud“ вчеравечер се претстави пред Европа и како прва извлечена влезе во финалето […]