Ознака: Марија Шерифовиќ

Сцена

Марија се повлекува: Доживеав многу стрес, уморна сум од тоа да глумам будала

Се чини дека наредната сезона на „Ѕвездите на Гранд“ нема да биде во ист состав. Имено, Марија Шерифовиќ открила дека е многу уморна од натпреварувањето, па најверојатно ќе го напушти […]

Сцена

Ги напушта ли Марија Шерифовиќ “Ѕвездите на Гранд“?

По објавите на одредени медиуми во регионот дека, наводно, Марија Шерифовиќ ќе ги напушти “Ѕвездите на Гранд“, а нејзино место ќе го заземе Мира Шкориќ, се огласи и продукцијата и демантираше. […]

Сцена

Во хаосот се вклучи и Марија Шерифовиќ: Видете што и порача на Карлеуша…Но и на Врањеш!

Сите сфатија? По спорните фотографии кои ги преплавија социјалните мрежи, а на кои наводно е Јелена Карлеуша, цела Србија, но и естрадата се раздрмани. Од друга страна, војната која во […]

Сцена

Солзи и запросување на спектакуларниот концерт на Марија Шерифовиќ во Тузла!

Вечерта во сабота и покрај лошите временски услови, односно невремето кое го зафати речиси целиот Балкан Марија Шерифовиќ одржа спектакуларен концерт во салата “Мејдан“ во Тузла. Со своите неверојатни гласовни […]

Сцена

Шерифовиќ со пцовки во одбрана на Дарко Лазиќ: Сочно распали по корисниците на социјалните мрежи

Коментарите на друштвените мрежи ескалираат по информациите како настанала сообраќајната несреќа по која за својот живот се бори Дарко Лазиќ. Пејачката Марија Шерифовиќ не бираше зборови и реагираше на критиките […]

Живот Магазин

“Ѕвездите на Гранд“

Најгледаната шоу програма од многумина не само во Србија туку и пошироко вчера ги започна новите снимања, а истовремено ги потврди и долго најавуваните промени. Членовите на жири-комисијата, за разлика […]