Ознака: Марија Шерифовиќ

Сцена

Марија Шерифовиќ во бикини

Вакво нешто се случува еднаш и не се повторува. Српската пејачка Марија Шерифовиќ во бикини. Пејачката е препознатлива по комфорниот начин на облекување и скоро никогаш не се облекува провокативно. […]

Сцена

Големата балканска ѕвезда за првпат на концерт во Скопје

Познатата балканска музичка ѕвезда Марија Шерифовиќ на голем солистички концерт за прв пат во Скопје.Единствената српска победничка на најголемиот музички настан – Евровизија, одлучи да ги израдува сите свои фанови од Македонија. […]

Сцена

Скандал во Гранд: Карлеуша му рече личиш на вампир, тој брутално ѝ врати

Елвин Кадрич Кадра од Босна веќе си ја има пробано среќата во „Ѕвездите на Гранд“, а овој пат реши да проба уште еднаш.Тој не доби ниеден глас, но жирито сакаше  […]

Сцена

Шерифовиќ пред нервен слом

Марија Шерифовиќ во последната епизода на емисијата „Ѕвездите на Гранд“  во саботата речиси доживеа нервен сломТаа била бесна поради тоа што останатите членови од жирито дале гладови на кандидат кој […]

Сцена

Марија Шерифовиќ реши да ја промени својата фризура

Марија Шерифовиќ со години на сцената е препознатлива по својот изглед, кратката коса и специфичниот стил на облекување. Таа на Инстаграм ги запраша фановите дали треба да пушти коса или не. […]