Ознака: Маркос Милинковиќ

Останати спортови

Трагичната смрт на синот на славниот одбојкар: Мајката на Лука тврди – се удави поради излив во мозокот

„Мојот Лука, тврдат лекарите дека имал излив на крв во мозокот, поради што загубил свест и потонал“, открила мајката на 13-годишното момче кое што се удави на хрватскиот остров Брач.„Тој […]

Вести

Детето удавено во Хрватска, син на познат одбојкар

Тринаесет годишниот Лука М. кој се удави викендов на Брач во Хрватска, според сознанијата на медиумите е син на прославениот одбојкар Маркос Милинковиќ.Момчето било на летување со мајката и сестрата. […]