Ознака: Марко Зврлевски

Вести Црна хроника

ПОЧИНА ПОРАНЕШНИОТ ЈАВЕН ОБВИНИТЕЛ – Марко Зврлевски ја изгуби битката со короната, замина на 60 години

По кратко боледување, денеска во Скопје, на 60-годишна возраст, почина Марко Зврлевски, поранешен Јавен обвинител на Република Македонија, соопшти јавното обвинителство. Неофицијално, Зврлевски починал поради компликации со коронавирусот. Зврлевски беше […]

Вести

Зврлевски: Начинот на моето разрешување е преседан!

Републичкиот Јавен обвинител Марко Зврлевски, на денешната седница од говорницата во Собранието  рече дека предлогот на Владата за кој се бара негово разрешување од функцијата е преседан во правниот систем во […]

Вести

Зврлевски: Во изминатите четири години работев одговорно и совесно

Државниот јавен обвнител Марко Зврлевски, за чие разрешување се расправа во Собранието на барање на СДСМ, попладнево се обрати пред пратениците и рече дека поради негативната кампања што се води […]

Вести

Вангеловски на средба со Зврлевски и Додевски

Претседателот на Врховниот суд Јово Вангеловски денеска имаше средба со јавниот обвинител на РМ Марко Зврлевски и со претседателот на Адвокатската комора Никола Додевски, а закажаната средба со специјалната обвинителка […]