Ознака: марко николиќ

Сцена

Почина актерот Николиќ, славниот Гига од „Бољи живот“

Вчера замина уште еден од великаните на поранешната југословенска кинематографија. Актерот Марко Николиќ, напознат по улогата на Гига Моравац од серијата „Подобар живот“ почина во болницата во населбата Звездара во […]

Вести

Почина Марко Николиќ, најпознат кај нас по серијата „Бољи живот“

Почина Марко Николиќ, најпознат кај нас по серијата „Бољи живот“. Беше роден во 1946 година. Дипломира на Академијата за театар, филм, радио и телевизија во Белград. Оствари бројни ТВ- улоги, […]