Ознака: Марсеј

Вести Свет

Во урнатите згради во Марсеј до сега четири жртви

Откако вчера спасувачките екипи од под урнатините го извадиле телото на четвртата жртва бројот на жртви во уривањето на двете згради во францускиот град Марсеј достигна четири лица, соопшти француски […]

Вести

Хорор: Четири девојки полеани со солна киселина во Марсеј

Во текот на вчерашниот ден, една жена фрлила киселина на четири девојки – државјани на САД на железничката станица во францускиот град Марсеј. Француските власти порачаа дека „не веруваат“ дека […]

Вести

Американски туристки нападнати со киселина во Марсеј

Четири американски туристки се нападнати со киселина на главната железничка станица во францускиот град Марсеј.Според првичните инормации, Амриканките, на возраст од околу 20 години, биле испрскани во лицето со спреј […]

Вести

Феноменот на руските хулигани: Путин ги поддржува бидејќи ја покажуваат силата на новата Русија!

Руската репрезентација се заканува со казни поради однесувањето на нивните навивачи, кои тврдат дека тоа нема да ги сопре.Британскиот весник Daily Mail, објавил неколку текстови во кои се занимава со […]