Ознака: Мартин Јанушев

Вести

КОД: Јанушев имал пиштол кога бил убиен- “Дојди да се пресметаме”

Пиштолот што бил најден на местото на убиството на фудбалерот Мартин Јанушев (28) на 3 ноември во скопската населба Аеродром, бил на татко му, а не на убиецот, покажала полициската […]

Вести

Три автомобили запалени на местото каде беше убиен Јанушев

Три автомобили биле опожарени вчеравечер во скопската населба Аеродром, во близина на кафулето „Ред Кафе“, каде пред две недели беше убиен младиот Мартин Јанушев.Според информацијата на МВР, вчера во околу […]

Вести

Поднесена кривична против едно лице за убиството на Мартин Јанушев

Имаме несоборливи докази дека лицето Ф.С. е сторител на убиството на Мартин Јанушев, информираше денеска министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски при посетата на СВР Скопје.– Поднесена е кривична пријава, […]

Вести

Нацев: Убиецот на Јанушев 13 дена е на слобода, каква е врската на „Омерта“ со бруталната ликвидација на младиот фудбалер?

Каква е врската на Агенцијата за обезбедување „Омерта“ со бруталната ликвидација на младиот фудбалер Мартин Јанушев?Кои се ликовите што стојат зад Агенцијата „Омерта“ и кои се нивните односи со највисоките […]

Вести

12 денa од свирепата ликвидација на Мартин Јанушев, a власта се уште го крие убиецот

МВР прави спектакли со рации по дискотеки апсејќи малолетници со специјалци, а убијци и криминалци се шетаат слободно по нашите улици. Ова е потценување на интелигенцијата на граѓаните, истакна Александар […]

Вести

Убиец на Мартин Јанушев е едно лице

Едно лице е убиецот на Мартин Јанушев, соопшти денеска МВР.Според МВР, убиството нема друга заднина, освен меѓусебно недоразбирање. Има напредок во истрагата, а по убиецот се трага. Досега се сослушани 35 сведоци, […]