Ознака: Мартин Јол

Меѓународен фудбал

Мартин Јол: Потегот на Бербатов беше „глупав“

Фулам благодарение на погодокот на Димитар Бербатов во рамките од 19-тото коло од Премиер Лигата против Саутемптон дојде до бод. Во 19-тото коло од Англиската Премиер Лига, Фулам на натпреварот […]

Меѓународен фудбал

Фулам заинтересиран за Балотели

Говорејќи околу желбите за претстојниот преоден трансфер период, тренерот на Фулам, Мартин Јол, истакна дека би сакал да го ангажира напаѓачот на Манчестер Сити, Марио Балотели. Англиските таблоиди го проценија […]