Ознака: март

Сцена

Хари и Меган последните кралски обврски ќе ги извршат во март

Британскиот принц Хари и Меган Маркл ќе ги преземат своите последни јавни должности како високи членови на кралското семејство на крајот на февруари и во март, по што и официјално […]

Вести

„Луда марта“ ни го враќа снегот во Македонија- детална временска прогноза, особено подгответе се вечерва!

Во текот на денот ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Попладне од север и од запад облачноста […]

Вести

Женскиот месец носи многу пресврти – ќе има и „лоши денови“ во март, ова е деталната временска прогноза

Месец Март е познат како женски месец со пресврти во времето, па иако температурите нагло пораснаа и ќе одат уште нагоре, според временската прогноза на Accuweather не очекуваат и денови […]

Вести

Еден ден вистинска пролет, а еден вистинска зима: Временска прогноза за март – ќе дојде ли конечно пролетта?

Уште неколку дека и го завршуваме најмалиот месец во годината, а полека ќе навлегуваме во месец март. Месец, кој знае да е променлив. Еден ден вистинска пролет, а еден вистинска […]