Ознака: Маруан Шамак

Меѓународен фудбал

Шамак во Јуве

Италијанските медиуми пренесуваат дека шампионот на Италија може да го ангажира напаѓачот на Арсенал, Маруан Шамак. „Бјанконерите“ по секоја цена сакаат да доведат напаѓач во своите редови во јануарскиот преоден […]