Ознака: масажа

Нега и убавина

Што се случува со телото кога редовно одите на масажа?

Пријатен начин за ослободување од стресот и постигнување на хармонично и здраво тело. Масажата е една од најстарите практики за лекување на телото. Влијанието врз проблематичните области помага да се […]

Љубов и секс

Како да направите еротска масажа?

Како да направите еротска масажа? За да ја разгорите сексуалната желба кај партнерот, доволно е да се погрижите да направите релаксирачка атмосфера и да го изберете вистинскиот производ. Следете ги […]

Македонија

Kaтица ја фркнала главата, па морало да ја масираат на плажа

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски сподели нова фотографија од одморот на Катица Јанева. “Откако излезе снимката за „Рекет”, почитуваната Катица Јанева која е на ‘ваканција’ во Калитеа ја фати глава […]

Занимливости

Турист на летување барал тајландска масажа за да се опушти, а еве што добил

Австралиски турист, се шокирал кога на грбот видел голема, црвена рана, која настанала после масажата, за која мислел дека ќе го опушти. Кандисе Реисон и нејзиниот сопруг Метју биле на […]

Живот

Направете го ова пред спиење, многу ќе ви помогне

Најдобрата техника за опуштање е масажата. Уште подобро е кога можете сами на себе да си пружите масажа. Масирањето на стапалата има позитивни ефекти на целокупното здравје. Масажата го подобрува […]

Видео

Секси масерка му понуди „среќен крај“, тој се согласи но…

Веруваме дека добро ви е познат терминот „ среќна завршница“. Момчето во ова видео отишло на масажа и нормлано се надевал дека ќе добие такво нешто, но наместо уживање следо нешто […]

Живот

ФАНТАСТИЧЕН турски рецепт со чија помош се ОСЛОБОДИВ и од најдлабоките брчки!

Многу се прашуваат дали е можно да изгледаат млади без скапи третмани и операции.Да,можно е ако знаете што треба да направите и како да се грижите за вашата кожа.Малку е […]