Ознака: масакр

Свет

Дваесет и шестгодишник направи масакр во Лос Анџелес: Ги убил таткото, братот и уште двајца (ВИДЕО)

26-годишно момче од Лос Анџелес, ги убил таткото, братот и уште две лица, па по 12 часовна потера по него е уапсен. Светските медиуми известуваат дека ја ранил и својата […]

Видео

Најгледаната епизода на САМО ВИСТИНА на сите времиња, од која Јонуз избега од Филип Петровски

Проследете ја најгледаната емисија на САМО ВИСТИНА на сите времиња од која Агим Јонуз избега под налетот на аргументите на Филип Петровски. Емисијата е снимана на 18 јуни 2018 и […]

Вести

ИД и се закани на Шпанија: Ќе ви се осветиме за масакрот што сега го спроведувате против ИД

Исламската држава објави видео на шпански јазик во кое и се заканува со „освета“ на Шпанија поради терористот кој шпанската полиција го уби за време на минатонеделните напади во Барселона […]

Црна хроника

МАСАКР: Единаесет луѓе се убиени, 47 повредени во најновиот напад на Исламска држава

Најмалку 11 луѓе загинаа, а 47 лица се повредени во Багдад, по последниот напад на екстремистите на т.н. Исламска држава.   Нападот се случил во центарот на ирачката престолнина, кога […]

Вести

ЛОШО МИНАТО на терористот од Берлин: Сеел страв во Италија, се обидел да запали училиште со деца

Анис Амри (24) кој е осомничен за терористичкиот напад на Божиќниот пазар во Берлин пристигнал во Италија во 2011-та година од Тунис.Тој пристигнал на Апенините откако од неговата земја побегнал […]

Вести

Снимка на убиецот од Берлин – еве како се забавувал пред масакрот

Два дена после терористичкиот напад во Берлин, германските медиуми наишле на снимка од осомничениот напаѓач, 24- годишниот Анис Амри.Снимката е објавена во септември, а на него се гледа како весело […]