Ознака: масакр

Вести

Терористот од Ница е татко на три деца, еве како изгледа!

Возачот на камионот на смртта кој уби најмалку 84 лица, бил Мохамед Лахуеџ Бухлел, објави локалниот лист „Нис Матен“.Тој камионот го изјамил во средата. Работел како професионален курир, бил познат […]

Вести

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ со сочувство за настраданите во Ница

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ до амбасадорката на Република Франција во Република Македонија Лоренс Оер изрази жалење и сочувство до сите повредени и до семејствата на […]

Црна хроника

ФОТО: Еве како се движел камионот во Ница!

Шпанскиот весник „Ел Паис“ објави мапа од смртоносната возење на наоружаниот маж кој во францускиот град Ница уби најмалку 84 , откако камионот го насочи кон минувачите на променадата.Мапата на […]

Вести

???????? ?? ????????? ?? ????? ? ????

Целокупната македонска јавност во шок, со згрозеност и со огромна тага ја прими веста за терористичкиот акт кој доцна синоќа се случи во градот Ница. Дозволете ми да го изразам […]

Вести

На социјалните мрежи очајно се бараат исчезнатите во масакрот во Ница

Терористичкиот напад во Ница однесе најмалку 84 животи, додека над 100 лица се сместени во болница. Бидејќи идентитетот на жртвите не е објавен се уште, голем број семејства преку социјалните […]