Ознака: масакр

Балкан

КРВНА ОДМАЗДА ПОРАДИ МАСАКРОТ ВО ЖИТИШТЕ: „Сите ќе ве убиеме по погребот на Јована!“

Јована Поповиќ (20) од Банатско Караѓорѓево е убиена на 2 јули со куршум во срцето во масакрот во Житиште кога Синиша Златиќ пукаше од калашников и усмрти петмина, а рани […]

Сцена

ПОЗНАТ ПЕЈАЧ ГО ПРЕЖИВЕА НАПАДОТ ВО ЖИТИШТЕ: Зеде калашников и почна со рафална стрелба по луѓето…

Натпреварувач во актуелната сезона на „Ѕвездите на Гранд“ Зоран Бушин синоќа се нашол во морничава ситуација за време на својот настап во Житиште, во близината на Зрењанин, кога Синиша Златиќ […]

Вести

НАЈПОТРЕСНАТА ФОТОГРАФИЈА од масакрот во Истанбул поради која плаче цел свет!

Масакрот на истанбулскиот аеродром Ататурк, се случи вчера вечер околу 21 часот по локално време.Корисник на Твитер забележи ужасен момент во кој човек носи тешко рането дете во експлозијата. Фотографијата […]