Ознака: Маскарпоне

Кулинарство

Тирамису

4 јајца 2 големи пакувања пишкоти 500 г Маскарпоне сирење 250 мл слатка павлака 100 г шеќер во прав 250 мл еспресо кафе 30 г какао Изматете ги јајцата со […]