Ознака: маска за коса

Живот

Природна стимулација на растот на косата со оваа маска

За најлесно да ве инспирирам да се потрудите својата козметика да ја подготвувате сами, ќе ви покажам еден од моите најомилени рецепти – нема бројки, нема минути, нема строги процедури! […]

Живот

Збогувајте се со првутот: Маска која ќе ја направите сами со само 7 денари

За седум денари ќе имате совршена маска за коса.Она што е најважно е дека резултатите се долготрајни. Фризерите ја препорачуваат, а многу е едноставна и евтина. За седум денари ќе имате […]

Живот

КОСАТА ЌЕ ВИ ПОРАСНЕ ПРЕКУ НОЌ: Со само 3 состојки направете чудотворна маска за раст на косата

Потребни се само 3 состојки…Ве мачи тенка и кршлива коса? Не сте единствени! Еве сосема природен начин на својата коса да и подарите грст хранливи честички и да и обезбедите […]