Ознака: маслинки

Кулинарство

Доручек или вечера: Само мешате и имате вкусен куглоф со маслинки и салама

Вкусен појадок или ручек за сите сетила. Состојки: 4 јајца 1 шолја кисело млеко ½ шолји масло сол 3 шолји брашно 1 лажиче сода 150 гр. сирење 5-6 кисели краставички […]

Живот

Диета со маслинки – 100% ефикасна

Ако сакате да загубите килограми брзо и лесно, нутриционистите советуваат да испробате диета со маслинки. Маслинките се здрави, вкусни, богати со влакна и аминокиселини, калциум, цинк, фосфор, и витамини Б, […]