Ознака: Масовна вакцинација

Балкан

Црна Гора: Масовна вакцинација на 140 пунктови

На 140 пунктови денеска во Црна Гора почнува масовна имунизација на населението против Ковид-19 со кинеската вакцина на Синофарм. Граѓаните без закажување ќе можат да се вакцинираат. Црногорската министерка за […]