Ознака: масовно убиство

Црна хроника

Ги изрешетал родителите и потоа убил 17 соседи поради пари!

Дваесетгодишниот Јанг Кигпеи ги убил своите родители во селото Јема на северозападот од Кина, а потоа, за да го прикрие тоа, убил уште 17 соседи.Полициските инспектори соопштиле дека момчето ги […]

Вести

Колумбиски фармер призна дека убил 20 луѓе – меѓу жртвите се неговата сопруга и децата!

Колумбиски фармер призна дека убил 20 луѓе, меѓу кои сопругата и двете свои деца, како и службеничка во општина.Мажот бил уапсен на фарма во североисточната општина Гуарне на околу 25 […]